Про юридичну агенцію "Укрюрпослуги"

Ми пропонуємо повний спектр юридичних послуг для українських та іноземних компаній а також фізичних осіб, резидентів та нерезидентів України.
Враховуючи Ваші інтереси та керуючись Вашими побажаннями ми у найстисліші терміни знайдемо правові рішення, спрямовані на забезпечення успіху Вашого бізнесу.
Також ми забезпечимо успішне та ефективне вирішення Ваших особистих питань правового характеру.
контакти: (0332) 29-97-70; (097) 38-58-658; (063) 32-20-973
e-mail: ukryrposlugi@ukr.net

понеділок, 12 серпня 2013 р.

Розірвання шлюбу. Як це зробити?

Чинне законодавство передбачає можливість розірвання шлюбу в органах реєстрації актів цивільного стану (далі - РАЦС) та в судовому порядку. Розглянемо кожен із цих способів детальніше.
Розірвання шлюбу в органах РАЦС
Органи РАЦС не з'ясовують причин розірвання шлюбу, не вимагають доказів неможливості збереження родини, не вживають заходів щодо примирення подружжя, тобто шлюборозлучна процедура спрощена й не вимагає великих грошових і часових витрат.
Важливо! Розірвання шлюбу в органах РАЦС за заявою обох із подружжя здійснюється за наявності двох підстав:
1) подружжя висловило взаємну згоду на розірвання шлюбу;
2) подружжя не має спільних неповнолітніх дітей.
У такому разі шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору. Реєстрація розірвання шлюбу проводиться за місцем проживання подружжя або одного з них. Органи РАЦС виносять постанову про розірвання шлюбу після закінчення одного місяця зо дня подання такої заяви. Заява про розлучення до закінчення цього терміну може бути відкликана.
Реєстрація розірвання шлюбу за взаємною згодою подружжя передбачає особисту присутність кожного з подружжя або письмове нотаріально посвідчене підтвердження про згоду відсутнього на реєстрацію розірвання шлюбу. Якщо один із подружжя з поважної причини не може з'явитися в органи РАЦС ані для подачі спільної заяви, ані для реєстрації розірвання шлюбу, він повинен вказати про це в заяві про розірвання шлюбу. У разі неявки обох із подружжя в органи РАЦС для реєстрації розірвання шлюбу та відсутності будь-яких пояснень із цього приводу подана заява залишається без розгляду.
Державна реєстрація розірвання шлюбу полягає в складанні органом РАЦС запису акта про розірвання шлюбу й видачі свідоцтва про розірвання шлюбу кожній з осіб, що розірвали шлюб. У паспортах робиться відмітка про розірвання шлюбу.
Зверніть увагу! У певних випадках розірвання шлюбу органом РАЦС може здійснюватися не за спільною заявою подружжя, а за заявою одного з них, причому незалежно від наявності в них спільних неповнолітніх дітей. Закон допускає таку можливість у разі:
1) якщо один із подружжя визнаний судом зниклим безвісти;
2) якщо один із подружжя визнаний судом недієздатним.
У цій ситуації до заяви про розірвання шлюбу, що подається ініціатором розірвання шлюбу, додається виписка або копія рішення суду про визнання другого з подружжя недієздатним або зниклим безвісти.
Зразки заяв про розірвання шлюбу розміщені на стендах у приміщеннях органів РАЦС.
Розірвання шлюбу в судовому порядку
Розірвання шлюбу в судовому порядку здійснюється у таких випадках:
а) за заявою обох із подружжя, яке має спільних неповнолітніх дітей (крім випадків, коли один із подружжя визнаний судом зниклим безвісти, недієздатним);
б) відсутня згода одного з подружжя на розірвання шлюбу;
в) один із подружжя, незважаючи на відсутність у нього заперечень, ухиляється від розірвання шлюбу в органі РАЦС (наприклад, відмовляється подати спільну заяву);
г) якщо місце проживання одного з подружжя невідоме.
Важливо! Позов до суду про розірвання шлюбу не може бути пред'явлений протягом вагітності дружини і протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя здійснив протиправну дію, що містить ознаки злочину щодо іншого з подружжя або дитини.
Винятком може бути ситуація, коли шлюб розривається протягом вагітності дружини, якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою особою.
Також чоловік і дружина мають право пред'явити позов про розірвання шлюбу до досягнення дитиною одного року в таких випадках:
а) батьківство щодо неї визнане іншою особою;
б) за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено з актового запису про народження дитини.
Подання позову про розірвання шлюбу
З позовом про розірвання шлюбу до суду може звернутися один із подружжя або опікун недієздатного члена подружжя. Позов про розірвання шлюбу подається в суд за місцем проживання відповідача.
УВАГА! Існують випадки, коли позов про розлучення подається за місцем проживання того, хто звертається до суду з позовом (тобто заявника), а саме:
-         якщо на утриманні заявника перебуває малолітня або неповнолітня дитина;
-         він не може за станом здоров'я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача.
При цьому в усіх перелічених вище випадках заявник має подати до суду відповідні підтверджуючі документи (довідка ЖЕКу, довідка про стан здоров'я тощо).
Важливо! Зразок позовної заяви про розірвання шлюбу наведений у додатку.
До заяви додають: у двох примірниках копії паспорта, свідоцтва про укладення шлюбу, свідоцтв про народження дітей, інші можливі документи, а також квитанцію про сплату судового збору. Його розмір у 2013 році становить 114 грн 70 коп.
Судовий розгляд
Справа про розірвання шлюбу розглядається, як правило, за участю обох із подружжя, навіть якщо від їх імені виступають представники. Якщо справа розглядається за відсутності одного з подружжя, то такий розгляд можливий у виняткових ситуаціях за погодженням суду.
За загальним правилом справи про розірвання шлюбу розглядаються під час відкритого судового засідання за присутності обох із подружжя. Можливі ситуації (здебільшого у зв'язку з оголошенням різних сторін інтимного життя подружжя), за яких розгляд справ з мотивованого визначення суду проводиться в закритому режимі. Звернутись із проханням про це може один із подружжя. Також можна просити суд розглянути справу за відсутності подружжя.
УВАГА! Термін для оголошення судом рішення про розірвання шлюбу - один місяць. Протягом цього часу подружжя може переглянути свої взаємини, досягти примирення і відкликати заяву про розірвання шлюбу. Суд має право відкладати розгляд справи для примирення подружжя, особливо якщо в подружжя є неповнолітні діти. У межах шестимісячного терміну для примирення суд може повторно відкласти розгляд справи чи скоротити цей термін.
У разі якщо після закінчення встановленого терміну заява від подружжя про припинення справи не надійшла і сторони в судове засідання не з'явились, суд має право залишити справу без розгляду. Якщо після спливу встановленого судом строку на примирення чоловік і дружина дійдуть згоди щодо продовження шлюбу, провадження у справі припиняється на підставі поданої ними заяви.
Для винесення судом рішення про розірвання шлюбу необхідні такі підстави:
а) встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження родини неможливі та це суперечить інтересам одного з подружжя й інтересам їхніх дітей;
б) заходи щодо примирення подружжя виявилися безрезультатними (якщо були вжиті);
в) подружжя (один із них) наполягають на розірванні шлюбу.
У разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набуття чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Рішення суду про розірвання шлюбу є остаточним документом, що підтверджує факт розірвання шлюбу. Йти у відділ державної реєстрації актів цивільного стану, щоб зареєструвати це рішення і отримати свідоцтво про розірвання шлюбу, не потрібно! Суд самостійно надсилає рішення про розірвання шлюбу до органів РАЦС.

Відмітка про розірвання шлюбу в паспортах робиться після прийняття відповідного рішення судом в органах РАЦС при зверненні.

Допомога у розірванні шлюбу через суд, стягненні аліментів, збільшенні/зменшенні розміру аліментів, розподілі майна подружжя, позбавленні батьківських прав інших шлюбно-сімейних справах.
Консультації БЕЗКОШТОВНІ.
Телефонуйте зараз: (київстар) 097 38 58 658; (лайф) 063 32 20 973; прямий номер у Луцьку 29 97 70.

Якщо Ви знаходитеся за кордоном, ми можемо представляти Ваші інтереси у справах про розірвання шлюбу, стягнення аліментів, поділ майна в Україні без Вашої присутності в судах та державних органах.

Немає коментарів:

Дописати коментар