Про юридичну агенцію "Укрюрпослуги"

Ми пропонуємо повний спектр юридичних послуг для українських та іноземних компаній а також фізичних осіб, резидентів та нерезидентів України.
Враховуючи Ваші інтереси та керуючись Вашими побажаннями ми у найстисліші терміни знайдемо правові рішення, спрямовані на забезпечення успіху Вашого бізнесу.
Також ми забезпечимо успішне та ефективне вирішення Ваших особистих питань правового характеру.
контакти: (0332) 29-97-70; (097) 38-58-658; (063) 32-20-973
e-mail: ukryrposlugi@ukr.net

середа, 15 серпня 2012 р.

При перетині кордону митники можуть вилучити смартфон та ноутбук із неліцензійними програмами.


У квітні поточного року Україна прокотилася інформаційна хвиля про те, що незабаром при перетині кордону громадян будуть позбавляти ноутбуків і смартфонів, якщо на них виявляться неліцензійний софт, музика чи кінофільми. Саме такий захід передбачає договір АСТА (Міжнародна угода по боротьбі з контрафактною продукцією).
Ідею вилучати гаджети з неліцензійним софтом висунула Японія ще в 2005 р. З тих пір АСТА було підписано 22 країнами Євросоюзу. Не підписали документ Кіпр, Естонія, Латвія, Словаччина, Німеччина та Нідерланди. Крім підписання, потрібна ратифікація документа не тільки всіма членами ЄС, але і Європарламентом, що дозволило б прикордонникам вилучати і знищувати технічні засоби без компенсації збитку. У США такі заходи боротьби з контрафактом вже застосовуються.
Втім, 4 липня Європарламент відхилив ратифікацію АСТА. Оскільки АСТА не ратифікована Європарламентом, на даний момент немає правових підстав для огляду, а тим більше - вилучення, електронних гаджетів громадян, що перетинають кордон з Євросоюзом.
«В українських митників також на даний момент немає права перевіряти особисті електронні гаджети громадян на наявність неліцензійного ПЗ, -  Виходячи з норм Митного кодексу, підозра на наявність неліцензійного ПЗ саме по собі не може бути підставою для митного огляду ».
Крім того, митний огляд - це візуальний огляд, в ході якого виявити неліцензійне ПЗ неможливо. Для цього потрібно експертиза, яка може проводитися тільки в рамках провадження у справі про порушення митних правил. Стаття 476 Митного кодексу в даному випадку не підходить, вона застосовується тільки в разі ввезення товарів, призначених для виробничої або іншої підприємницької діяльності. Відсутні і підстави припиняти митне оформлення задекларованих електронних пристроїв, навіть якщо неліцензійне ПЗ виявлено. «Згідно з частиною 3 статті 397 Митного кодексу України заходи, пов'язані з призупиненням оформлення товарів, в яких виявлено порушення прав ІВ, не застосовуються: по-перше, до особистих речей громадян (ст.370 МК), а по-друге - до товарів, які громадяни переміщують для власного користування з урахуванням встановлених обмежень по вазі і вартості »

Немає коментарів:

Дописати коментар