Про юридичну агенцію "Укрюрпослуги"

Ми пропонуємо повний спектр юридичних послуг для українських та іноземних компаній а також фізичних осіб, резидентів та нерезидентів України.
Враховуючи Ваші інтереси та керуючись Вашими побажаннями ми у найстисліші терміни знайдемо правові рішення, спрямовані на забезпечення успіху Вашого бізнесу.
Також ми забезпечимо успішне та ефективне вирішення Ваших особистих питань правового характеру.
контакти: (0332) 29-97-70; (097) 38-58-658; (063) 32-20-973
e-mail: ukryrposlugi@ukr.net

вівторок, 25 вересня 2012 р.

Проблема з поручительством по кредиту.


Підкажіть, будь ласка, як краще вчинити. Моя знайома виступила поручителем у договорі, за яким її колишня співробітниця позичила у кредитній спілці гроші. Тепер боржниця ховається. На телефонні дзвінки знайомої відповідає іноді і говорить, що ось-ось будуть гроші і вона все поверне. З кредитної спілки до моєї знайомої постійно приходять листи, їй дзвонять і вимагають повернути борг людини, за яку вона поручилася. Вже прийшла повістка з суду. Я знаю, що вона сама винна, так як не потрібно було поручатися за сторонню людину, але дуже хочеться їй допомогти.
відповідь:
Раджу уважно ознайомитися з договором поруки між банком і поручителем - вашої знайомої. Там повинна обмовлятися відповідальність поручителя та умови відшкодування боргу. Варіантів відповідальності може бути два - повна або часткова. При повній поручитель повертає весь борг по кредиту, платить відсотки, комісійні, штрафи, пені, відшкодовує будь-які можливі убиткі.Частічная відповідальність передбачає виплату тільки частини суми кредиту та відсотків за користування ним. Ще відповідальність може бути солідарною або субсидіарної. При першій банк має право пред'явити вимоги поручителю, якщо їх не можна задовольнити за рахунок майна позичальника. При солідарній відповідальності вони відповідають одночасно і в повному обсязі. У деяких банках часткова відповідальність взагалі не застосовується. При регулярному порушенні кредитного договору позичальником банк пише про це поручителя і пропонує повернути борги. На першому етапі банк через свою службу безпеки намагається переконати поручителя добровільно виконати обов'язки. Якщо ж поручитель не платить по кредиту, то банк подасть позов про стягнення заборгованості в суд. При рішенні суду на користь банку до своєї справи приступає виконавча служба. Накладаються стягнення на майно: спочатку на гроші, потім рухоме майно, потім нерухоме - зазвичай шляхом проведення торгів. На жаль, суду та виплат не минути. Однак, ваша знайома може звернутися з позовом проти боржниці.

Немає коментарів:

Дописати коментар